Bezpieczne użytkowanie domowych urządzeń spalających paliwo gazowe

Bezpieczne użytkowanie domowych urządzeń spalających paliwo gazowe.

Z uwagi na okres zimowy, w którym doszczelniamy nasze mieszkania ( z powodu chłodu i podwyższonej wilgotności powietrza zewnętrznego zamykamy okna ), zwracamy uwagę na bezpieczeństwo użytkowania urządzeń grzewczych wody w Państwa mieszkaniach.
W sezonie zimowym należy:
– wykonać przegląd i konserwację kuchenek gazowych i piecyków ( term gazowych ),
– nie zasłaniać kratek wentylacyjnych,
– wyposażyć drzwi łazienkowe w kratkę nawiewną o wymiarach 220 x 100 (mm x mm)
rozszczelnić mieszkanie tak, aby możliwy był dopływ zewnętrznego powietrza w ilościach niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania wentylacji grawitacyjnej w mieszkaniach.

Do rozszczelnienia mieszkania, w którym zainstalowano szczelną stolarkę okienną i drzwiową należy bezwzględnie zainstalować w oknach nawiewniki. Nawiewniki montuje się w górnej części ramy okna bądź w górnej części skrzydła okiennego. Powietrze dostaje się do mieszkania pod sufitem w strefie ciepłego powietrza tak, że nie wywołuje dyskomfortu dla osób w nim przebywających ( nie wieje po plecach tak jak przy mikrouchyle w oknach). Ponadto powietrze dostaje się do niego przez całą dobę, a nie tylko wtedy, gdy zastosujemy mikrouchył w oknach.

Podczas silnego wiatru, dużej wilgotności powietrza ( ciągłe opady, gęsta mgła) czy przy bardzo niskich temperaturach należy ograniczyć korzystanie z piecyka łazienkowego.
Dla podniesienia bezpieczeństwa użytkowania piecyków do ogrzewania wody należy w tych pomieszczeniach, w których jest on zainstalowany, zamontować czujnik tlenku węgla. Szczególnie jest to zalecane w łazienkach, w których zamienili Państwo wannę na brodzik, gdyż biorąc kąpiel w kabinie natryskowej piecyk jest wciąż uruchomiony, nie ma więc możliwości przewietrzenia pomieszczenia łazienki przed kąpielą, jak w przypadku kiedy tę kąpiel przygotowujemy w wannie.

Zarząd Spółdzielni zakupił atestowane czujniki czadu – detektory tlenku węgla posiadające 10 -letnią gwarancję w cenie 100 zł brutto za 1 szt.
Zainteresowanych nabyciem przedmiotowego czujnika prosimy o zgłaszanie się do Działu Technicznego Spółdzielni ul. Ofiar Dąbia 4 pokój nr 7 tel. 12 414 37 55 wew. 35 i 14, w którym uzyskują Państwo szczegółowe informacje o montażu urządzenia.